ادعا نمیکنیم که بهترینیم؛اما خرسندیم که بهترین ها ما را انتخاب کرده اند ...

آسان نیست ولی شدنیه

خیلی هم سخت نیست


با گشتی در اینترنت و یا کتابفروشی های سطح شهر و … با انبوهی از مطالب و عنوان ها درباره انگیزه ، هدف داشتن ، موفقیت و… روبرو خواهید شد ، از کتابهای ۲۰ صفحه گرفته تا کتابهای ۵۰۰ صفحه ! از مقالات تک صفحه و خلاصه گرفته تا مقالات طولانی و گیج کننده !!

همگی آنها یک پیام دارند و آن اینکه انگیزه داشته باش و هدفمند زندگی کن ! صحبت کردن در این زمینه آسان است ولی در دنیای واقعی آن هم در دنیای کنونی انگیزه داشتن و دنبال هدف رفتن و … سخت است ولی غیر ممکن نیست! همه ما هر از گاهی چنان با انگیزه هستیم که تصور میکنیم می توانیم به راستی کوه را هم جا به جا کنیم و گاهی هم چنان بی انگیزه می شویم که حتی حال انجام دادن ساده ترین کارهای شخصی خودمان را هم نداریم ؟!!

به راستی چرا ؟ چرا انگیزه مان مثل افراد موفق و بزرگ همیشگی و دائمی نیست ؟! چرا کاهش انگیزه مان بیشتر از حفظ آن است ؟!

آیا هدفهای کوچکی داریم ؟ آیا تنبل هستیم ؟ آیا هنوز به ارزش واقعی زمان پی نبرده ایم؟ آیا به ارزش داشتن هدف پی نبرده ایم ؟

آیا ما هم مثل خیلی های دیگر فکر میکنیم که دیگر دیر شده است؟

چرا با اینکه این همه کتاب ، مقاله و… در مورد مزایا و اهمیت انگیزه و هدف داشتن خوانده یا شنیده ایم ولی آنچنان که باید آنها را در زندگی اجرا نمی کنیم ؟ چرا افراد کمی هستند که واقعاً هدف دارند؟ مدتی پیش یک گزارش تلویزیونی دیدم که از مردم سطح شهر ، پیر و جوان ، زن و مرد ، تحصیلکرده و تحصیل نکرده و … در مورد انگیزه و هدف داشتن سوال می پرسیدند ، متاسفانه اکثراً پاسخی نداشتند !! تعدادی می خندیدند ! تعداد دیگری به قول خودشان به فکر شکم گرسنه شان بودند ! تعدادی هم اهداف خیلی


مبهم ، کلی و تا حدودی غیر منطقی داشتند !!! به راستی چرا اینگونه است ؟

تصور کنید همه ی انسان ها اینگونه بودند و هیچ انگیزه و هدفی وجود نداشت ! تصور کنید انسان های تاثیرگذار ، باانگیزه و هدفمندی چون ادیسون ، بیل گیتس و… هم افرادی بی انگیزه و بی هدف بودند !!

مهم نیست اهداف چقدر بزرگ یا کوچک هستند ، بلکه مهم این است که با هدف باشیم تا با انگیزه هم زندگی کنیم ، تا بدانیم که می خواهیم از صبح تا شب چکار کنیم و چه دستاوردی داشته باشیم.

همه می توانند با داشتن هدف و انگیزه قوی به فردی تبدیل شوند که اطرافیان تصورش را هم نمی کردند ، از این دست افراد بسیار است و با کمی جستجو در اینترنت و جامعه ، پی خواهید برد که افرادی بوده اند که به معنی واقعی به صفر که هیچ بلکه به زیر صفر آسان نیست ولی شدنیه

رسیده اند ، جایی که حتی از طرف نزدیکترین افراد خانواده هم طرد شده اند و به ظاهر به انتهای راه رسیده اند !! ولی به یکباره به خود آمده اند و با تعیین هدف و داشتن انگیزه قوی به جایی رسیده اند که تصورش برای جامعه هم کمی سخت و محال بوده است !

www.dralitaheri.ir

 

فردی که در اثر اعتیاد به فقر مطلق و کارتن خوابی رسیده بوده ولی اکنون به برترین کارآفرین حوزه کاری خود تبدیل شده و برای صدها نفر شغل درست کرده است . فردی که پس از بارها ورشکستگی از دست طلبکارهایش فرار کرده بود ولی با تعیین هدف و انگیزه بخشی دوباره توانست علاوه بر پرداخت تمام بدهی های خود ، کارآفرینی کند و بدرخشد . از این مثال ها کم نیستند ، تخیلی

هم نیست ! این افراد نظر کرده و مافوق بشر هم نیستند !! اینها فقط توانسته اند با شناخت مجدد خود ، با هدفدار شدن مجدد و انگیزه ای قوی تر از قبل به فردی تبدیل شوند که می خواستند.

پس شما هم می توانید ، از هر نقطه ایی که هستی ، با هر امکاناتی که داری ، در هر سنی که هستی تلاش کن هدفدار باشی و باانگیزه زندگی کنی.

در این کتاب ارزشمند به زبان ساده و کاملاً عملی با مقوله هدف و انگیزه آشنا خواهید شد و مطالب بسیار مفیدی در این زمینه فراخواهید گرفت ، با خواندن و اجرای این مطالب می توانید با قدرت به اهداف و خواسته های خود برسید. فقط بدانید شرط لازم خواندن و پیاده سازی آن در زندگی می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر راجع به این موضوع ……

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان